مرز ایران کرواسی وزیر امور خارجه اخبار سیاست خارجی

مرز: ایران کرواسی وزیر امور خارجه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار بین الملل لغو دیدار آمریکا-کره‌شمالی تاسف‌برانگیز است/ لغو برجام اثرات بدی دارد ، پوتین در دیدار با ماکرون

رئیس‌جمهوری روسیه در جریان دیدار با همتای فرانسوی خود گفت، کره شمالی به تمامی وعده‌هایش پیش از نشست لغو شده است با آمریکا پایبند بوده و تمامی آنها را انجام داده

لغو دیدار آمریکا-کره‌شمالی تاسف‌برانگیز است/ لغو برجام اثرات بدی دارد ، پوتین در دیدار با ماکرون

پوتین در دیدار با ماکرون: لغو دیدار آمریکا-کره شمالی تاسف برانگیز است/ لغو برجام اثرات بدی دارد

عبارات مهم : ایران

رئیس جمهوری روسیه در جریان دیدار با همتای فرانسوی خود گفت، کره شمالی به تمامی وعده هایش پیش از نشست لغو شده است با آمریکا پایبند بوده و تمامی آنها را انجام داده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه واشنگتن پست، ولادیمیر پوتین، مدیر جمهوری روسیه در جریان یک نشست خبری یکسان با امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی اش که در اقامتگاه ریاست جمهوری در نزدیکی شهر سن پترزبورگ برگزار شد، گفت: رهبر کره شمالی تمام آن چیزی را که وعده داده بود انجام داده و حتی تونل ها و سایت آزمایش اتمی خود را منفجر کرده و از میان برده است ولی بعد از آن شنیدیم که ایالات متحده نشستی را که قرار بود در سنگاپور و در 12 ژوئن برگزار شود، لغو کرده است.

وی ادامه داد: روسیه بابت این تحولات متاسف هست. ما به شدت بر روی این اقدام شگرف که به حل بحران در شبه جزیره کره منجر می شد، حساب باز کرده بودیم چراکه این مساله می توانست آغازگر روند خلع سلاح اتمی در تمامی شبه جزیره کره باشد.

رئیس جمهوری فرانسه نیز امیدواری خود را راجع به تلاش های پیونگ یانگ در حضور در کارها روند خلع سلاح اتمی و منع گسترش تسلیحات ابراز کرد و ادامه داد: پاریس آماده همکاری و کمک است ولی من فکر می کنم جامعه بین الملل و شرکت ملل به خاص نقشی در اجرای این کارها دارند.

دیدار ماکرون با مدیر جمهوری روسیه در میانه اختلافات عمیق آنها راجع به سوریه، اوکراین و دخالت ادعایی روسیه در روند انتخاباتی دیگر کشورها صورت گرفته است ولی هر دو به دنبال حفظ توافق اتمی کشور عزیزمان ایران هستند که آمریکا از آن خارج شده است است.

پوتین در کنفرانس خبری یکسان از تلاش کشورهای اروپایی جهت حفظ برجام تقدیر کرد و گفت اگر این توافق از بین برود “اثرات بدی” خواهد داشت.

وی هم چنین از طرح مدیر جمهوری فرانسه جهت مذاکره راجع به برنامه موشکی ایران، برنامه هسته ای اش بعد از سال ۲۰۲۵ و نقش این کشور در خاورمیانه حمایت کرد.

پوتین گفت که حتما می توان راجع به پرسشها دیگر هم با کشور عزیزمان ایران مذاکره کرد ولی “نمی توانیم حفظ توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران را منوط کنیم به این سه مسئله. جهت اینکه آن وقت معنای کار ما این می شود که ما هم داریم از توافق بیرون می رویم.”

همچنین معاونان ماکرون تاکید کردند که وی به دنبال مذاکره و حفظ برجام جهت کمک به حل بحران های جهانی است و همچنین فرانسه از روسیه می خواهد تا از تاثیر و نفوذش بر کشور عزیزمان ایران به منظور تضمین تمامی تعهدات اتمی با وجود تصمیم ترامپ و خروج آن از این معاهده، استفاده کند.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین گفت که به دنبال حضور در بازی های جام جهانی است که قرار است در روسیه برگزار شود.

لغو دیدار آمریکا-کره‌شمالی تاسف‌برانگیز است/ لغو برجام اثرات بدی دارد ، پوتین در دیدار با ماکرون

واژه های کلیدی: ایران | توافق | روسیه | پوتین | فرانسه | ریاست جمهوری | ولادیمیر پوتین | برنامه موشکی ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs